Декілька порад про вибір сейфа

19-07-2018

Якщо ви вирішили придбати сейф для свого будинку, квартири або офісу, то вам необхідно звернути увагу на деякі питання, пов'язані з вибором сейфа.

Перш за все, необхідно знати, де ви плануєте встановити сейф.

Для квартири краще підійде сейф невеликого розміру. Однак і великі, і маленькі (особливо менше 70-80 кг) сейфи завжди слід встановлювати на стіні або на підлозі (а краще у двох перпендикулярних напрямках), або ви повинні знати, як і де розмістити сейф. Здебільшого грабіжники ніколи не намагаються відкрити сейф усередині квартири, щоб уникнути зайвого шуму, а намагаються винести його, щоб здійснити злом із комфортом. Саме тому система кріплення сейфа не дасть змоги шахраєві просто винести його разом із вашими цінностями. Під час купівлі сейфа зверніть увагу: на задній та/або нижній стінці мають бути анкерні отвори. Тип і довжина анкерних болтів повинні відповідати матеріалу, з якого зроблена стіна або підлога. Якщо ви збираєтеся розмістити сейф у шафі, зверніть увагу, що стандартна полиця шафи витримує до 60 кг. (Може знадобитися посилення полиці).

Площа заміського будинку зазвичай дає змогу розмістити кілька сейфів. Це ідеальний варіант. В одному сейфі можна зберігати цінні речі, а в іншому, наприклад, документи. Це випадок чистої психології: навіть якщо грабіжник виявить один із сейфів, він може навіть не підозрювати про існування другого сейфа. Як і у випадку з квартирним сейфом, добре б закріпити сейф до стіни і до підлоги.

Сейф для офісу слід обирати залежно від типу та обсягу цінностей. Для зберігання грошей і марок можна взяти зовсім невеликий сейф, а для документів і паперів краще вибрати сейф для бухгалтерських та архівних цілей. Для цінних паперів вибирайте вогнестійкий сейф.

Сейф для зброї необхідний усім власникам зброї, щоб захистити себе і своїх близьких і дотриматися закону про зберігання зброї. Зазвичай збройові сейфи вибирають залежно від висоти та кількості зброї.

Порада - що надійніше захований сейф, то більше шансів, що зловмисники його взагалі не знайдуть і, відповідно, не відкриють.

Наступне питання - що становитиме найбільшу загрозу для вмісту сейфа.

На жаль, більшість сейфів не можуть захистити ваші цінності від усіх видів нещасть.

Тому вам слід вибрати, що саме ви хочете захистити, і відповідно до цього купити сейф. Статистика показує, що якщо в приміщенні з сейфом сталася пожежа, то на кожні дев'ять випадків злому припадає один.

Вогнетривкий (вогнестійкий) сейф незамінний, якщо головна мета - зберегти важливі документи в разі пожежі. Міжстінний простір вогнестійких сейфів заповнюється вогнестійким ніздрюватим бетоном з низькою теплопровідністю. Однак такий пінобетон навряд чи захистить від зломщиків. Вогнестійкість сейфів визначає час, протягом якого під впливом вогню температура всередині сейфа не перевищує критичного значення (зазвичай від 30 до 120 хвилин). Також зверніть увагу, що вогнестійкі сейфи зазвичай не мають скоб, це зроблено для того, щоб пожежники могли винести сейф із вогню.

Вам варто купити вогнестійкий сейф, якщо ваше головне завдання - бути впевненим, що ніхто не зможе дістатися до речей, які ви в ньому зберігаєте. Такі сейфи значно важчі за вогнестійкі. Замість легкого вогнетривкого пінобетону між сталевими пластинами стінок протикрадіжного сейфа укладають важкий армований бетон, який часто армують металом і корундовою або гранітною крихтою, щоб зробити корпус важкодоступним для роботи з будь-якими інструментами і предметами. Крім спеціального бетону, зламостійкість сейфа забезпечує замок: ключовий замок, механічний кодовий замок і електронний замок. Нині класичним варіантом став електронний кодовий замок. Він зручний у використанні, унеможливлює втрату ключа і ніхто не зробить дублікат, оскільки в сейфі немає замкової щілини або гайкового ключа. Для визначення рівня зламостійкості сейфа існує цифрова шкала від 1 до 15. Під час вибору класу зламостійкості сейфа враховується час, який знадобиться зломщику, щоб дістатися до вмісту, та інструменти, які йому доведеться використовувати для розкриття корпусу. Що вищий клас, то довше сейф чинить опір злому.

Якщо передбачається зберігати магнітні носії, флешки, аудіо-відеокасети, фотоплівки тощо, то в таких випадках використовуються спеціальні сейфи для магнітних носіїв.

Як приклад можна розглянути крадіжку зі зломом. Сьогодні цей вид злочину хоч і поширений, але не дуже "престижний" через свою малу "прибутковість". Найчастіше цим займаються "аматори", у яких немає часу на роботу з сейфом і немає спеціальної кваліфікації. Вони намагаються якнайшвидше сховатися і при цьому винести все, що можна легко забрати і продати. У цьому випадку навіть найпростіший сейф виявляється ефективним. Деякі клієнти купують два сейфи. Перший - "порожній", у нього поміщають